خانه وردپرس همه چیز درباره نقش کاربران در وردپرس را بدانید

همه چیز درباره نقش کاربران در وردپرس را بدانید

0
57
کاربران در وردپرس

وردپرس استاندارد به همراه ۵ سطح کاربری ارائه می‌شود . این سطوح کاربری اجازه یا عدم اجازه کارهای مختلف را به کاربران مختلف می‌دهند . دانستن کارهایی که این کاربران در هر سطحی می‌توانند انجام دهند برای مدیر سایت ضروری است .

به‌صورت پیش‌فرض وردپرس دارای ۵ سطح کاربری به شرح زیر است :

  • مدیر
  • ویرایشگر
  • نویسنده
  • مشارکت‌کننده
  • مشترک

انواع سطح کاربری در وردپرس

مدیر

در نصب عادی وردپرس مدیر قدرتمندترین کاربر سایت است . مدیر می‌تواند پست جدید ارسال کند و همچنین می‌تواند پست دیگر کاربران را ویرایش یا حتی حذف کند .

مدیر می‌تواند پلاگین و قالب را نصب ، ویرایش و حذف کند . مدیر اختیار کامل روی سایت دارد و هر کاری را که بخواهد می‌تواند انجام دهد البته کارهایی که از مدیریت وردپرس بشود انجام داد .

ویرایشگر

کاربران با سطح ویرایشگر کنترل کامل روی قسمت محتوای سایت دارند . ویرایشگرها می‌توانند پستی را اضافه و حذف کنند . ویرایش کردن پست‌ها نیز از اختیارات ویرایشگر است . ویرایشگر می‌تواند پست‌های دیگر کاربران را نیز حذف کند یا تغییر دهد .

ویرایشگر می‌تواند نظرات را تائید ، ویرایش و تغییر دهد .

ویرایشگر نمی‌تواند تنظیمات سایت را تغییر داده یا پلاگین و قالب نصب کند . اضافه کردن کاربر نیز از دسترس ویرایشگر خارج است .

نویسنده

همان‌طور که نام آن معلوم است نویسنده می‌تواند پست‌های خود را بنویسد ، ویرایش و حتی پاک کند . نویسنده می‌تواند تمام پست‌هایی که خود منتشر کرده است را پاک کند .

نویسنده نمی‌تواند دسته جدیدی تعریف کند و باید از دسته‌های موجود استفاده کند . نویسنده می‌تواند برای پست خود برچسب نیز بنویسد .

مشارکت‌کننده

مشارکت‌کننده‌ها می‌تواند پست جدید ارسال کنند و پست‌های خود را ویرایش کنند اما نمی‌توانند پست‌های دیگران را منتشر کنند . مشارکت‌کننده‌ها نمی‌توانند دسته‌ جدید ایجاد کنند و باید از دسته‌های موجود استفاده کنند ؛ اما می‌توانند برچسب برای پست خود بنویسند .

مهم‌ترین مشکل مشارکت‌کننده این است که نمی‌توانند فایل جدیدی را بارگزاری کنند ( عکس و ویدیو و غیره ) .

مشارکت‌کننده‌ها می‌توانند نظرات را ببینند اما نمی‌توانند عملیاتی روی آن‌ها انجام بدهند .

آن‌ها به تنظیمات ، پلاگین ها و قالب‌ها دسترسی ندارند و نمی‌توانند در سایت تغییری ایجاد کنند .

مشترک

مشترکان همان کاربران عادی سایت هستند که می‌توانند در سایت واردشده و مشخصات و رمز عبور خود را تغییر دهند . آن‌ها توانایی نوشتن پست ، دیدن کامنت ها و دیگر امکانات را ندارند .

مافوق مدیر

این گزینه فقط برای وردپرس های چند سایتی موجود است . این مدیران می‌توانند سایت‌های موجود را پاک کنند یا اینکه قالب‌ها و پلاگین ها را نصب و حذف کنند .

مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد بغدادی

بررسی کنید

پاسخ به ۱۷ سوال پرتکرار در وردپرس !!

قبل از جستجو درباره مشکلات خود این مقاله بخوانید تا تمامی آنها حل شود !! بیشتر کسانیکه سای…